Jeżeli choć trochę zainteresowałeś się badmintonem, zapraszamy do przyjścia do naszego Klubu.
Co daje gra w badmintona?? Czyli to czego się nie spodziewałeś
-
Pokora, cierpliwość i wytrwałość
Na sukces trzeba długo i ciężko pracować, o czym przekonują się dzieci, które poświęcając czas wolny na trenowanie badmintona wyrastają na prawdziwych mistrzów w swoich kategoriach wiekowych. Choć dziecko może początkowo mieć problemy z celnymi uderzeniami lotki, trafianiem celnie w boisko, radzeniem sobie z przegraną po meczu, z czasem dzięki regularnym treningom i wytrwałości zacznie radzić sobie coraz lepiej. Z biegiem dni czy tygodni treningu dziecko zrozumie, że aby coś osiągnąć, konieczna jest cierpliwa i regularna praca nad samym sobą.
-
Nastrój i wyciszenie
Bieganie, skakanie, rywalizacja i współpraca z partnerami (badminton to też gry deblowe) – taka aktywność fizyczna daje mnóstwo radości przez wydzielanie się dopaminy. Co więcej, dziecko może rozładować pokłady energii, które je rozpierają oraz rozładować negatywne emocje nagromadzone podczas całego dnia.
-
Relacje międzyludzkie
Wspólne wygłupy, zabawa na korcie, okazja do spotkań na sali gimnastycznej lub wspólne wyjazdy na zawody sportowe. to wszystko świetnie wzmacnia relacje między dzieckiem a jego rówieśnikami. Na tym etapie ważne jest też Twoje wsparcie – dopingowanie na zawodach, podnoszenie na duchu po przegranej, celebracja wygranych. Wszystkie te elementy umacniają relacje i wzajemnie zaufanie.
-
Pewność siebie
Badminton, tenis czy bieganie – bez względu na to, jaki sport uprawia Twoje dziecko, realizowanie się w ulubionej dyscyplinie, wzmacnia pewność siebie. Każdy dokładne zagranie, zdobyty punkt, zwycięstwo w secie czy wygrany mecz jest powodem do radości.

-
Dlaczego badminton, początki z aktywnością fizyczną
Początek z ruchem, aktywnością fizyczną dobrze jest zacząć od sportu, w którym sama będziesz decydowała o intensywności, długości czy cykliczności ćwiczeń. Podczas pierwszych treningów wyznaczysz sobie cel, by na kolejnych treningach powili, w swoim tempie zwiększać intensywność ćwiczeń do poziomu odpowiadającemu twojej sprawności i wytrzymałości. To wszystko zrobisz przychodząc na treningi badmintona.
-
Aspekty zdrowotne grania w badmintona
Uprawianie badmintona, czy zwykła gra w badmintona niewątpliwie przyczynia się znacząco do poprawy zdrowia. Dzięki regularnej dawce ruchu, odpowiedniej intensywności możemy obserwować pozytywne aspekty zdrowotne do których zaliczamy: znaczne zmniejszenie występowania przeziębień i wszelkich infekcji, zmniejszone ryzyko wystąpienie chorób układu sercowo-naczyniowego, znaczną poprawę układu oddechowego, poprawę jakości snu, redukcję ryzyka wystąpienia chorób psychicznych i neurologicznych.
-
Wpływ gry w badmintona – aspekty psychiczne
Oprócz fizycznych benefitów uprawiania sportu, aktywność niewątpliwą korzyść przynosi także w sferze psychicznej. Uprawiając regularnie badmintona, startując w zawodach, ćwiczymy także głowę. Z osoby niewierzącej w swoje możliwości z czasem stajesz się osobą pewną siebie, wiedzącą po co przychodzisz na treningi, wymagającą od siebie pracy i wytrwałości. Takie podejście zapewnia głowie chwilę na zresetowanie, dzięki wysiłkowi fizycznemu odpoczywasz psychicznie. Na koniec przychodzi pewność siebie, dzięki uprawianiu badmintona, zaczynasz próbować także innych aktywności fizycznych, nawiązujesz nowe kontakty, otwierasz się na nowe wyzwania.

-
Lepsza kondycja i wytrzymałość
Regularna gra w badmintona pomaga znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną, a także przy odpowiednim treningu znacznie zwiększyć wytrzymałość. W czasie gry w badmintona angażowane jest całe ciało. Podczas gry wykonuje się skoki, wypady, szybkie zmiany kierunków a także mocno angażuje w grę ramiona i plecy.
-
Wsparcie układu sercowo-naczyniowego
Badania naukowe potwierdzają, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na kondycję układu serca i krążenia u mężczyzn. Mężczyźni ćwiczący regularnie mają aż o 30% mniejsze ryzyko zawału serca niż mężczyźni nie uprawiający żadnego sportu. Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymaniu prawidłowego ciśnienie krwi, co jest kluczowym elementem dbania o zdrowe serce.
-
Poprawa zdrowia psychicznego
Gra w badmintona ma znaczący wpływ na zdrowie psychiczne mężczyzn. Regularne treningi wpływają na poprawę samopoczucia, redukcję stresu czy lęku. Światowa Organizacja Zdrowia dorosłym mężczyznom zaleca co najmniej 150 min umiarkowanej aktywności lub 75 minut aktywności intensywnej w ciągu tygodnia. Podczas treningu badmintona sam dobierasz odpowiedni poziom obciążenia treningowego, który odpowiada Tobie.
-
Zdrowy głębszy sen
Niezaprzeczalną zaletą uprawiania badmintona i innych sportów jest pozytywny wpływ takiej aktywności na jakość snu. Dzięki regularnym ćwiczeniom, nasz organizm jest w stanie lepiej zregenerować się podczas nocnego odpoczynku. Wpływa to z kolei na lepsze samopoczucie podczas dnia.

Nasz zespół Poznajmy się
Mamy rakiety, lotki, super trenerów i najlepszą atmosferę w regionie.
Przyjdź. Poznajmy się. Przekonaj się ile frajdy i zadowolenia da Ci gra z nami w badmintona.